
Действие:
-Облекчава болката при никнене на зъби
-зъбобол,
-възпалено гърло
-понижава температурата при настинки,грип и детски инфекции.
Препоръчва се за понижаване на температурата като пост-ваксинална реакция.
Подходящ за:
деца от 3 месеца до 12 години.
Активно вещество:
парацетамол 24mg в 1ml
Дозировка:
Да не се дават повече от 60мг/кг тегло за период от 24 часа.
Типично тегло Възраст Дозировка ml
4-6 кг | 2 месеца | 2,5 |
6-8 кг | 3-6 месеца | 4,0 |
8-10 кг | 6-12 месеца | 5,0 |
10-13кг | 1-2 години | 7,0 |
13-15 кг | 2-3 години | 9,0 |
15-21 кг | 3-6 години | 10,0 |
21-29 кг | 6-9 години | 14,0 |
29-42 кг | 9-12 години | 20,0 |
Внимание:
Панадол сироп е противопоказан при деца с алергия към парацетамол.
За деца от 2 до 3 месеца единичната доза от 2,5мл се използва за симптоматично облекчаване на нежеланите реакции след ваксинация. Ако високата температура продължи и след приемане на втората доза, незабавно да се потърси лекарска консултация.
Препоръчаната доза в горната таблица може да се повтаря на всеки 4 часа, но не повече от 4 пъти в денонощието за 3 дни. Ако симптомите не отминат, незабавно се обърнете към лекуващия лекар.
Облекчава болката при никнене на зъби
зъбобол
възпалено гърло
понижава температурата при настинки,грип и детски инфекции.
- Да не се дават повече от 60мг/кг тегло за период от 24 часа.
- Панадол сироп е противопоказан при деца с алергия към парацетамол.