Меню
Вашата количка

Нурофен за деца, Nurofen 100mg/5ml портокал 100 мл

Нурофен за деца, Nurofen 100mg/5ml портокал 100 мл
Безплатна доставка над 60лв
14 дни право на връщане
Сертифицирани продукти

Ибупрофен принадлежи към групата на нестероидните лекарствени средства с основно действие понижаване на температурата и облекчаване на болката при никнене на зъбки, възпаление на гърлото, болки в ушите.

 

Подходящ за: 

Деца от 3 месеца до 12 години
 

 

Активно вещество:

ибупрофен  100mg/5ml сироп 

 

Дозировка: 

При температура и болка:

Кърмачета от 3 до 6 месеца – 2,5мл 3 пъти дневно за 24 часа.

Кърмачета от 6 до 12 месеца – 2,5мл 3-4 пъти дневно за 24 часа.

Деца от 1 до 3 години – 5мл 3 пъти за 24 часа.

Деца от 4 до 6 години – 7,5мл 3 пъти за 24 часа.

Деца от 7 до 9 години – 10мл 3 пъти за 24 часа

Деца от 10 до 12 години – 15мл 3 пъти за 24 часа.

Отделните дози се приемат приблизително на 6-8 часа. Препоръчва се приема да е по време на хранене.

 

Внимание:

Нурофен сироп е противопоказен при деца алергични към ибупрофен.

Да не се дава на деца под 3 месеца.

Това лекарство е за краткосрочно лечение до 3 дни.

Да не се дава трета доза, ако температурата не се понижава.

При кърмачета на възраст 3-6 месеца трябва незабавно да се потърси лекарска помощ, ако симптомите не изчезнат след 3 приема - 24 часа.

 

  • При температура и болка: Кърмачета от 3 до 6 месеца – 2,5мл 3 пъти дневно за 24 часа. Кърмачета от 6 до 12 месеца – 2,5мл 3-4 пъти дневно за 24 часа.Деца от 1 до 3 години – 5мл 3 пъти за 24 часа.Деца от 4 до 6 години – 7,5мл 3 пъти за 24 часа.Деца от 7 до 9 години – 10мл 3 пъти за 24 часаДеца от 10 до 12 години – 15мл 3 пъти за 24 часа.Отделните дози се приемат приблизително на 6-8 часа

  • Ибупрофен принадлежи към групата на нестероидните лекарствени средства с основно действие понижаване на температурата и облекчаване на болката при никнене на зъбки, възпаление на гърлото, болки в ушите.

Този продукт няма отзиви.

Напишете отзив

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър