
Алка-Зелцер е антипиретик.
Приложение:
- главоболие, вследствие на прекомерна употреба на алкохол
- лека до умерена болка
- повишена температура
- болки в мускули и гърба
Подходящ за:
възрастни и деца над 12 години
Активно вещество:
ацетилсалицилова киселина 324mg
Дозировка:
Възрастни 1-3 ефервесцентни таблетки като еднократна доза.
Не трябва да се приемат повече от 12 ефервесцентни таблети дневно.
Деца над 12 години: Препоръчителна дневна доза- 1 ефервесцентна таблетка.
Внимание:
Алка Зелцер не трябва да се приема повече от 3 дни като антипиретик и 5 дни като аналгетик.
Да не се употребява при свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина.
При бременност и кърмене се посъветвайте с лекуващия лекар.
Да не се дава на деца под 12 години без консултация с лекар.
Да се избягва употребата на алкохол по време на лечението.
- Възрастни 1-3 ефервесцентни таблетки като еднократна доза.
- Не трябва да се приемат повече от 12 ефервесцентни таблети дневно.
- Деца над 12 години: Препоръчителна дневна доза- 1 ефервесцентна таблетка.
- Алка Зелцер не трябва да се приема повече от 3 дни като антипиретик и 5 дни като аналгетик.
- Да не се употребява при свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина.
- При бременност и кърмене се посъветвайте с лекуващия лекар.
- Да се избягва употребата на алкохол по време на лечението.
главоболие, вследствие на прекомерна употреба на алкохол
лека до умерена болка
повишена температура
болки в мускули и гърба